2016 Logo 01
 
2016 Logo 02
 
2016 Logo 03
 
2016 Logo 04
 
2016 Logo 05
 
2016 Logo 06
 
2016 Logo 07
 
2016 Logo 08
 
2016 Logo 09
 
2016 Logo 10
 

2017 Class Sponsors

Class A

Sorce Services
Sorce Services LLC
Sorce Services LLC

Class B

Zacher Truck Services
Zacher Truck Service
Zacher Truck Service

Class C

Quaker Steak & Lube
Quaker Steak & Lube
Quaker Steak & Lube

Special Race

The Richardson School
The Richardson School
The Richardson School

"Champion of Champions" from the Past 53 Years

“CHAMPION OF CHAMPIONS” FROM THE PAST 53 YEARS. The soap box derby commission is looking for past and present pictures of past "Champion of Champions" to post on our website along with old programs and awards night program/final standings. Please contact us if you would like to submit pictures or programs.

YearDriverChampion PictureRace Day Program (no inserts)Awards Program
1965 Kenneth Visauer   1965 Program  
1966 Brian Rindt      
1967 Richard Burant      
1968 Richard Burant      
1969 Jay Stover      
1970 Jeffrey Leair      
1971 Steve Zajicek      
1972 Mark Ebbott      
1973 Mark Pekrul      
1974 Steve Hannula      
1975 Janet Liske      
1976 Davey Doern 1976 Champ    
1977 Janet Liske   1977 Program  
1978 Robert Katka      
1979 James Schott      
1980 James Schott      
1981 Bill Hammel      
1982 Scott Scheuren      
1983 Brett Wollenzien      
1984 Brett Wollenzien      
1985 Brian Grenfel 1985 Champ    
1986 Julie Lay      
1987 Rob Poenhelt      
1988 Paul Maichle      
1989 Steve Chmielewski      
1990 Nicholas Nagy      
1991 Ben Salentine      
1992 Ben Salentine      
1993 Adam Haut      
1994 Christopher Henn   1994 Program 1994 Final Standings
1995 Michele Rathke   1995 Program 1995 Final Standings
1996 Adam Hallada   1996 Program 1996 Final Standings
1997 Patrice Rumpf   1997 Program  
1998 Patrice Rumpf   1998 Program  
1999 Patrice Rumpf   1999 Program 1999 Awards Program
2000 Adam Hallada   2000 Program  
2001 Patrice Rumpf   2001 Program 2001 Awards Program
2002 Casey Garces   2002 Program 2002 Awards Program
2003 Caitlin Hallada   2003 Program  
2004 Caitlin Hallada   2004 Program  
2005 Zachary Ciesielczyk 2005 Champion of Champions 2005 Program  
2006 Aubrey Lambach 2006 Champion of Champions 2006 Program  
2007 Trent Farrell 2007 Champion of Champions 2007 Program  
2008 Trent Farrell 2008 Champion 2008 Program 2008 Awards Program
2009 Karlee Anderson 2009 Champ 2009 Program 2009 Awards Program
2010 Karlee Anderson   2010 Program 2010 Awards Program
2011 Karlee Anderson 2011 Champ 2011 Program 2011 Awards Program
2012 Gabriel Oldenburg 2012 Champ 2012 Program 2012 Awards Program
2013 Julia Cullaz 2013 Champ 2013 Program 2013 Awards Program
2014 Julia Cullaz 2014 Champ 2014 Race Program 2014 Awards Program
2015 Arion Dommershausen 2015 Champ 2015 Race Program  
2016 Scarlett Wegehaupt 2016 Champ 2016 Race Program 2016 Awards Program
2017 Arion Dommershausen     2017 Awards Program